Prefebrik Çelik Yapı Geleceğinizi Güvenle İnşaa Ediyoruz...

Neden Çelik Evler Tercih Edilmeli ?

EKONOMİKTİR
 
Ön üretimli, fabrikasyon taşıyıcı elemanlar düşük fiyata yüksek nitelik sağlamakta ve inşaat vakitını çok kısadır. Çelik; taşıma kapasitesinin ağırlığına seviyesi en yüksek olan malzemedir. Çeliğin yüksek taşıma kapasitesi yardımıyla çelik yapı elemanları, daha küçük kesit ve ölçülerde, daha hafif ve kusursuz niteliklerde üretilmektedir-. Çelik yapılarda taşıyıcı eleman boyutları betona göre çok daha küçük bulunduğu amacıyla çok daha çok kullanım kısmı elde edilir-. Bu da yapı kısmının daha verimli kullanılmasını sağlar. Fiyat dengesi ve kısa yapım süreleri insanların daha erken yerleşmelerine imkân sunarak daha az kira faiz ve maliyet üstünlüğü elde etmelerine imkân vermektedir.
 
DEPREME KARŞI DAYANIKLIDIR
 
Çeliğin yüksek mukavemeti esnekliği ve hafifliği depreme sağlam en iyi inşaat malzemesi olmasını karşılamaktadır zira  Çelik; aldığı darbelere karşı koyabilen ve kırılmadan hafif deformasyonlarla gelen darbeyi engel olan bir yapı malzemesidir. Çelik yapı hafiftir; Yapının kütlesi ne kadar büyük olursa depremde etkileneceği kuvvet de o kadar büyük olacaktır-Deprem kuvvetini azaltacak tek neden ise yapının hafifletilmesi. Çelik evler betonarme yapılara oranla aşağı yukarı 6 kat daha hafiftir; Bu da binaya gelen deprem yükünü 6 kat azaltır.
 
ÇEVRECİDİR
 
Çelik; sağlam ve yine kullanmak mümkün bir malzemedir; Çelik binaların sökümünden çıkan malzeme geri kazanılmaktadır. Hafif çelik malzemeden oluşturulan bir binanın iskeleti 8-9 hurda otomobilden elde edilebilmektedir. Buna karşılık benzer bir yapıyı ahşaptan gerçekleştirme amacıyla aşağı yukarı 40-50 ağacın kesilmesi  gereklidir 
 
HIZLIDIR
 
Temel ve su basman haricinde betona gereksinim olmadığı amacıyla; çelik Konstrüksiyonun montajı hava şartlarına bağlı kalmaksızın çok süratli yapılabilir. Bu da sermaye gereksiniminin azalmasına ve inşaat maliyetlerinin düşmesine imkân sağlarr. 100 m2 bir evin montajı 20 gün gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir.
 
 KALİTELİDİR 
 
Tüm dünyada uluslararası standartlarla belirlenmiş özelliklerde imal edilen ve tamamiyle saniyesel bir ürün olan çeliğin niteliği üretiminin her adımında denetim edilerek belgelenir. Yapımcı yada kullanıcı malzemenin fiziksel özelliklerine araya girmek edememekte. Teorik hesap değerleri de uygulamada'da aynen geçerli olmaktadır. Betonun amacıylae gizlenmediğinden projeye ve standartlara idealliği her vakit denetlenebilme olanağı sağlar. 
 
 PASLANMAZ
 
Hafif çelik taşıyıcı üretiminde galvaniz kaplı çelik kullanıldığından korozyon direnci yüksektir, paslanmaz. Ahşaptaki gibi çatlama, vakitle böceklenme yaşanmamaktadır. Ataş Çelik evlerinde kullandığı çelik, Erdemir Demir Çelik Fabrikalarının uluslararası standartlarda ve nitelikte ürettiği galvanizli çelikten oluşmaktadır. 
 
ESNEKTİR
 
Modern ve geleceğe yönelik binalarda, çeliğin getirdiği başka bir mühim faktör, yerleşimdeki esnekliktir. Hızla değişen hayat tarzımızın mekanlarımıza uyumu, çelik yapılarda daha basit ve ekonomik olarak karşılamaktadır. Yıllar sonra meydana gelebilecek koşullara göre taşıyıcı olmayan bölme duvarlar kaldırılarak ya da yerleri değiştirilerek gereksinimlarınızı karşılıya bilirsiniz.
 
YILDIRIMA KARŞI KORUR
 
Çelik Konstrüksiyon başka taşıyıcı sistemlerden değişik olarak yıldırıma karşı da koruma sağlamakta; Çünkü çelik iskelet toprağa giden bir yol yaratarak patlama, küçük çaplı yangın ve şahsi yaralanma risklerini azaltmaktadr.
Neden Çelik Evler Tercih Edilmeli ?
Load Time (S) : 0.708830