Prefabrik Çelik Yapı Geleceğinizi Güvenle İnşaa Ediyoruz...

Hafif Çelik Satış Ofisleri

İnşaat pazarında etkinlik gösteren ve taahhüt işi gerçekleştirmeta olan inşaat firmalarının, proje tanıtım ve lansmanı evvel gereksinim duydukları yapılar bu kategori altında yer almaktadır. Prestij, sürat, estetik, kaliteli malzeme, kaliteli işçilik vb kriterler, bu bina tipolojileri amacıyla son derece mühimdir.
 
Ferah mekanların oluşturulması, gelen ziyaretçilerin içeride rahat edebilmeleri amacıyla, kat yüksekliğinin çok ve geniş açıklıklara sahip mekanlar istendiği amacıyla, özel statik hesaplamaların yapılması zorunludur. Statik değerlerin gerektirdiği yerde sarfedilen kolonlar, estetik çözümler ile en verimli şekilde kullanılabilir.
 
Showroom ve satış büroyu projeleri tek katlı, iki katlı ya da asma katlı sistemler ile uygulanabilir. Bina amacıyladeki elektrik ve sıhhi tesisatlar, çoklıkla sıva altı olarak projelendirilir.
 
Showroom ve satış büroyu yapılarındaki en mühim kriterlerden birisi, dış cephe estetiğidir. Genel proje konseptine ideal olarak detaylandırılan satış ofislerinde, HekimBoard fibercement malzeme en avantajlı çözümlerden biri olarak karşımıza çıkar. A-1 katagorisi yanmaz oluşu, rahatlıkla işlenmesi ve en estetik figürlerin rahatlıkla oluşturulabilmesi elyaf takviyeli çimento temelli levhalarımız ile mümkündür. Ahşap, natural taş, fugalı, siding desen ve programları ile, varlıklı cephe alternatiflerinin oluşturulması mümkündür.
 
Hafif çelik teknolojisi ile oluşturduğumuz binaların imalat ve montaj aşamalarında, gereksinime bağlı olarak iki teknik önerilmektedir.
1. Gün Hafif Çelik Panel Sistem
2. Gün Yerinde Kaplamalı Hafif Çelik Sistem
Gün Hafif Çelik Panel Sistem programının tercih edilmesi halinde; Çelik karkastan meydana gelen 1250×2500/3000mm ebatlarındaki paneller, karkasın içerisinde yer alan izolasyon programı ve karkasın iç ve dış yüzey kaplama malzemelerinin montajı fabrika içerisinde gerçekleştirilir. Panel kalınlıkları 80-30mm arasında değişkenlik gösterir. Talep edilmesi halinde 3000mm, 3500 mm kat yüksekliği gerçekleştirme mümkündür. Bu paneller hazır durumda şantiyeye sevk edilir. Şantiyede panellerin birleştirilmesi ve sonrasında gelen başka uygulamalar yapılır. Önemli oranda sürat kazandıran bir teknikdir. Bina dış ve iç cephelerinde A-1 katagorisi yanmaz HekimBoard fibercement ya da boyalı galvaniz sac programı gerçekleştirilebilir. Bütün tesisatlar tercihe göre, sıva altı ya da sıva üstü olarak projelendirilir.
 
Gün Yerinde Kaplamalı Hafif Çelik Sistem programının tercih edilmesi halinde; proje statik hesaplarına ideal olarak hazırlanan çelik karkaslar, çıplak durumuyla şantiyeye sevk edilir. Şantiye içerisinde ilk olarak çelik karkas montajı tamamlanır. Bunun sonrasında izolasyon programı, iç yüzey ve dış yüzey kaplamaları gerçekleştirilir. Nem bariyeri programları vb detayların tamamı şantiye içerisinde tamamlanır. Bina dış cephelerinde A-1 katagorisi yanmaz HekimBoard fibercement ile estetik cephe programları yapılmaktadır. Bütün tesisatlar sıva altı olarak projelendirilir ve uygulanır.
Hafif Çelik Satış Ofisleri
Load Time (S) : 0.006896