Prefabrik Çelik Yapı Geleceğinizi Güvenle İnşaa Ediyoruz...

Hafif Çelik Ofis Binaları

Çeşitli kurum ve kuruluşlar doğrulusunda genelde kalıcı olarak yaptırılan idari binalar, şantiye mobilizasyonunda yer alan büro yapıları bu kategori içerisinde değerlendirilir. Hafif çelik büro binaların projelendirilme sürecinde gereksinimların belirlenmesi için, personel adedi ve binanın kullanım süresi, gereksinim listesi en mühim kriterler arasındadır. Büro binalarında, iklim koşullarına ideal teknik özellikler ve büro içi her türlü konfor koşullarının sağlanması personelin performansı yönünden son derece mühimdir.
Farklı müşteri istekleri olması halinde mimar ve mühendislerden meydana gelen teknik kadromuz doğrulusunda özel çözümler önerileri sunulmaktadır. Her bina için, kurulacağı yerin iklim özelliklerine ideal kar ve yel yükleri baz alınarak statik hesaplamalar yapılmaktadır.
Hafif çelik teknolojisi ile oluşturduğumuz binaların imalat ve montaj aşamalarında, gereksinime bağlı olarak iki teknik önerilmektedir.
1. Gün Hafif Çelik Panel Sistem
2. Gün Yerinde Kaplamalı Hafif Çelik Sistem
Gün Hafif Çelik Panel Sistem programının tercih edilmesi halinde; Çelik karkastan meydana gelen 1250×2500/3000mm ebatlarındaki paneller, karkasın içerisinde yer alan izolasyon programı ve karkasın iç ve dış yüzey kaplama malzemelerinin montajı fabrika içerisinde gerçekleştirilir. Panel kalınlıkları 80-30mm arasında değişkenlik gösterir. Talep edilmesi halinde 3000mm, 3500 mm kat yüksekliği gerçekleştirme mümkündür. Bu paneller hazır durumda şantiyeye sevk edilir. Şantiyede panellerin birleştirilmesi ve sonrasında gelen başka uygulamalar yapılır. Önemli oranda sürat kazandıran bir teknikdir. Bina dış ve iç cephelerinde A-1 katagorisi yanmaz Gün Board fibercement ya da boyalı galvaniz sac programı gerçekleştirilebilir. Bütün tesisatlar tercihe göre, sıva altı ya da sıva üstü olarak projelendirilir.
Gün Yerinde Kaplamalı Hafif Çelik Sistem programının tercih edilmesi halinde; proje statik hesaplarına ideal olarak hazırlanan çelik karkaslar, çıplak durumuyla şantiyeye sevk edilir. Şantiye içerisinde ilk olarak çelik karkas montajı tamamlanır. Bunun sonrasında izolasyon programı, iç yüzey ve dış yüzey kaplamaları gerçekleştirilir. Nem bariyeri programları vb detayların tamamı şantiye içerisinde tamamlanır. Bina dış cephelerinde A-1 katagorisi yanmaz HekimBoard fibercement ile estetik cephe programları yapılmaktadır. Bütün tesisatlar sıva altı olarak projelendirilir ve uygulanır.
Hafif Çelik Ofis Binaları
Load Time (S) : 0.007512