Prefabrik Çelik Yapı Geleceğinizi Güvenle İnşaa Ediyoruz...

Acil Yerleşim Evleri

Deprem, sel, heyelan, tsunami vb doğal afetler ardından ve doğal olmayan sebeplerden kaynaklı çok sayıda insanın acil yerleşim gereksinimleri nedeniyle, prefabrike acil hayat üniteleri yapılmaktadır.
 
Farklı plan tiplerinden meydana gelen standart çözümlerimiz en süratli üretim, en süratli sevkiyat, en süratli montaj süreçleri göz önünde bulundurularak hazırlandı. Yonca Ev çözümleri olarak adlandırılan prefabrike acil hayat ünitelerimiz, “4 aileye bir yonca” mantığıyla hayata geçirilmiş ve 1’li, 2’li, 3’lü, 4’lü kümeler şeklinde yan yana koyularak adedi çoğalan yoncalar ile büyük ailelerin ve daha çok sayıda ailenin barınma gereksiniminin karşılanacağı düşünülmüştür.
 
Hekim Panel Sistem ile imal edilen prefabrike acil hayat ünitelerinin kurulumu beton zemin üstüne gerçekleştirilir. Fakat ideal olmayan zeminler için, Yonca evler şaseli ( bina alt zeminli) olarak da üretilmektedir. Bina konfor koşulları ve detayları zor şartlar düşünülerek tasarlanmıştır. Amaç en süratli şekilde gereksinim sahiplerinin barınma sorununu çözmektir.
 
Hekim Sandviç Panel Sistem uygulamasının tercih edilmesi durumunda, sandviç panel detayları kullanılmaktadır. Fibercement+eps/taşyünü/HekimBoard fibercement ya da sac+eps/taşyünü+HekimBoard fibercement malzemelerinin kullanıldığı paneller ile bina oluşturulmaktadır. Farklı kalınlıklara sahip olan paneller, dış duvarda daha kalın iç duvarlarda daha ince olarak da kullanılmaktadır. Kurulacağı yerin iklim koşulları öneme alınarak statik hesaplar yapılır ve her türlü bina ayrıntıyı buna göre kararlaştırılır.
Acil Yerleşim Evleri
Load Time (S) : 0.218876